top of page
implanty

Implanty zębów Gdynia

Jedną z naszych specjalności jest wstawianie implantów zębów w Gdyni.

Martwią się Państwo utratą zębów?

Niechętnym okiem spoglądacie na protezy i mosty?

Bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem problemu niepełnego uśmiechu są właśnie nowoczesne implanty stomatologiczne, które z powodzeniem zastępują naturalne zęby.

Z implantami można bez obaw mocno gryźć, swobodnie się śmiać i rozmawiać.

To sprawdzone rozwiązanie zapewnia naszym pacjentom pełen komfort pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

Pozwala cieszyć się życiem bez ograniczeń.

Dlaczego warto zdecydować się na implant zęba?

Zęby możemy stracić z różnych przyczyn, np. w wyniku urazu, choroby dziąseł czy zaawansowanej próchnicy.

Niekompletny uśmiech oznacza nie tylko kłopotliwy problem natury estetycznej, ale i poważne konsekwencje dla zdrowia: negatywne zmiany w zębach sąsiadujących z ubytkiem, postępujący zanik kości, problemy z pozbawionymi podparcia zębami na przeciwnym łuku zębowym.

Nawet pojedynczy brak zaburza równowagę całego układu, skutkując niejednokrotnie bólami głowy, kłopotami ze snem czy zaburzeniami mowy i mimiki. Wszystkich tych nieprzyjemnych konsekwencji mogą Państwo uniknąć, decydując się na zabieg wszczepienia implantu zęba w praktyce stomatologicznej specjalizującej się w tego typu zabiegach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze implantów zębów?

Na rynku usług stomatologicznych dostępne są różnego rodzaju systemy implantologiczne. Dokonując selekcji, warto przyjrzeć się uważnie parametrom takim jak:

  • przewidywalność zrośnięcia się implantu zębowego z kością – maksymalnie 98%;

  • zanik kości przy implancie – minimalnie 0,5 mm w ciągu 6 lat;

  • trwałość elementów tytanowych – najdłuższa to dożywotnia gwarancja;

  • dostępność części w perspektywie wielu lat – marka długo obecna na rynku.

Oczywiście nawet najlepszy system implantologiczny stanowi wyłącznie narzędzie w ręku specjalisty. Dlatego dopiero w połączeniu z ugruntowaną wiedzą i doświadczeniem lekarza oraz wspierających go członków zespołu terapeutycznego zapewnia osiągnięcie optymalnych rezultatów.

Etapy leczenia implantologicznego:

diagnostyka

Kompleksowa i staranna diagnostyka pozwala drobiazgowo zaplanować cały proces implantologiczny oraz sprawnie przeprowadzić zabieg wszczepienia implantu zęba.

W naszej pracowni RTG wykonujemy zdjęcia zarówno pojedynczych zębów, jak i panoramiczne czy cefalometryczne.

Aby pacjentom praktyki stomatologicznej Estetica Gdynia zagwarantować najwyższą jakość usług, wykorzystujemy też zaawansowane technologicznie badanie – tomografię komputerową 3D.

Jakie są jego zalety?

Kość podlega dokładnej analizie w trzech wymiarach, co umożliwia precyzyjne zaplanowanie pozycji implantów zębowych.

Dzięki zastosowaniu tej najnowocześniejszej na świecie metody wizualizacji możemy Państwu zapewnić wyśmienite efekty ostatecznej pracy.

prace przygotowawcze

Po zebraniu i przeanalizowaniu danych ze zdjęć radiologicznych, badania tomograficznego oraz wywiadu lekarskiego nadchodzi moment na przedstawienie pacjentowi informacji na temat metod implantologicznych możliwych do zastosowania w jego konkretnym przypadku.

To czas na zadawanie pytań i podejmowanie decyzji dotyczących m.in. liczby implantów zębowych czy rozwiązań protetycznych – np. mostów czy koron protetycznych.

Nasz specjalista będzie służył Państwu profesjonalnym wsparciem: indywidualnie dobierze implant oraz omówi, zaplanuje i wykona wszelkie prace przygotowawcze niezbędne do jego wszczepienia, takie jak np. odbudowa kości.

implantacja

Gdy wszystkie badania, ustalenia i prace przygotowawcze zostały ukończone, można przystąpić do przeprowadzenia zabiegu implantacji.

Wszczepienie przeprowadza się w warunkach całkowicie sterylnych i pod znieczuleniem miejscowym lub przewodowym.

Chirurg nacina dziąsło, nawierca w kości jeden lub kilka otworów, a następnie wprowadza implant zęba i zszywa błonę śluzową.

Po okresie gojenia (osteointegracji) mocno zrośnięty z kością implant funkcjonuje jako sztuczny korzeń zęba.

Leczenie implantologiczne w naszym gabinecie w Gdyni przebiega bezpiecznie i bezboleśnie – dba o cały wysoko wykwalifikowany i doświadczony zespół praktyki Estetica Gdynia.

odbudowa protetyczna

Po zagojeniu tkanki kostnej lekarz odsłania implant zęba i wkręca śrubę gojącą.

Po około 2 tygodniach można przystąpić do odbudowy protetycznej. Podczas tego etapu wykonuje się koronę, most lub protezę przymocowaną do implantu. Nasza praktyka stomatologiczna od lat ściśle współpracuje z zaufanym, certyfikowanym laboratorium protetycznym, dzięki czemu możemy być pewni wysokiej jakości oferowanych Państwu rozwiązań. Pod względem wizualnym i funkcji fizjologicznych odbudowy nasze implanty zębowe idealnie imitują prawdziwe zęby.

 Z czego składa się implant zęba?

Każdy implant stomatologiczny składa się z 3 idealnie spasowanych części:

  • tytanowej śruby wkręcanej w kość szczęki (filar, wszczep, sztuczny korzeń);

  • łącznika przymocowanego z jednej strony do śruby, a z drugiej do korony;

  • korony protetycznej (sztuczny ząb), która imituje naturalne uzębienie.

 

Implanty zębów to skuteczne rozwiązanie problemu niepełnego uśmiechu.

Są one bezpieczne, bo wykonane z tytanu, czyli materiału niepowodującego reakcji alergicznych.

Cechuje je trwałość – ostatnie badania wskazują, że po 10 latach 95% implantów jest w pełni funkcjonalnych.

W naszych gabinetach proponujemy Państwu leczenie kompleksowe: od diagnostyki i prac przygotowawczych poprzez implantację aż do odbudowy protetycznej na implantach zębów.

1220623-Implant-pillar-ATLANTIS-Zirconia

Odbudowa kci

Zanik kostny pojawia się zawsze po usunięciu zęba i jest to proces, który postępuje w miarę upływu czasu.

Jeżeli natychmiast po utracie zęba nie przeprowadzono zabiegu implantacji, jego późniejsze wykonanie wymaga przygotowania podłoża kostnego pod implant, czyli augmentacji kości.

Taka regeneracja jest konieczna, aby wszczep mógł być ze wszystkich stron otoczony tkanką kostną. Deficyt można uzupełnić, przeprowadzając odbudowę równocześnie z zabiegiem implantacji (gdy ubytek jest nieznaczny) bądź od 3 do 9 miesięcy przed planowanym wszczepieniem implantu zęba (gdy deficyt jest duży).

W zależności od konkretnego przypadku lekarz może posłużyć się różnymi metodami odbudowy kości pod implant:

  • uzupełnieniem autogennym – własnym materiałem kostnym pacjenta;

  • uzupełnieniem allogennym – materiałem kostnym z banku kości;

  • uzupełnieniem alloplastycznym – materiałem kościopodobnym (augmentacja GBR).

Zalety wstawienia implantów zębowych

Zastosowanie implantów zębowych jest bardzo szerokie – zabieg ich wstawienia można wykonać zarówno w przypadku braku jednego, jak i większej liczby zębów, a nawet całkowitego bezzębia. Odbudowa uzębienia tą metodą wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim implanty stomatologiczne cechują się niezwykłą trwałością – możemy zagwarantować ich długą żywotność, ponieważ podczas zabiegów wykorzystujemy wyłącznie materiały najwyższej jakości.

Implanty zębów zapewniają także bardzo naturalny efekt i wysoki poziom komfortu. Należy podkreślić, że odbudowa braków zębowych to nie tylko kwestia estetyki. Ubytki w uzębieniu mogą powodować wystąpienie nieprawidłowości w obszarze stawów skroniowo-żuchwowych, przyczynić się do przemieszczania pozostałych zębów, skutkować problemami z mówieniem i przeżuwaniem. Dzięki wstawieniu implantów zębowych można przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej.

Kolejną zaletą implanta zębowego jest również to, że nie wiąże się z koniecznością przeprowadzania żadnych skomplikowanych zabiegów – wystarczy tylko przestrzegać podstawowych zasad higieny jamy ustnej, takich jak regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów.

Przeciwwskazania do wszczepienia implantów zębów

Można wymienić kilka przeciwwskazań do wszczepienia implantów zębów. Zabieg ten nie może być przeprowadzony w przypadku stanów chorobowych w jamie ustnej, np. próchnicy czy schorzeń dziąseł – konieczne jest ich wcześniejsze wyleczenie. Inne czynniki, które mogą uniemożliwić wstawienie implantu stomatologicznego, to m.in.:

  • epilepsja,

  • choroby nowotworowe,

  • AIDS,

  • zaburzenia krzepnięcia krwi,

  • nieuregulowana cukrzyca,

  • zaawansowania osteoporoza,

  • bruksizm,

  • ciąża,

  • chorobowa alkoholowa,

  • nałogowe palenie papierosów.

Uzupełnienia stałe

Główne rodzaje stałych, czyli przykręconych na stałe, uzupełnień protetycznych opartych na implantach to:

  • korona – sztuczny ząb mocowany na stałe na śrubie tytanowej implantu (najczęściej w przypadku braku pojedynczego zęba lub braków częściowych);

  • mosty – prace protetyczne składające się z koron osadzonych na implantach otaczających lukę zębową, czyli filarów, oraz koron imitujących brakujące zęby, połączonych z filarami i zawieszonych nad dziąsłem (zwykle stosowane, gdy brakuje kilku sąsiadujących ze sobą zębów).

Uzupełnienia protetyczne na implantach są najbardziej skuteczną metodą w nowoczesnej stomatologii. Dzięki osadzeniu prac na tytanowych korzeniach stało się możliwe całkowite zastąpienie utraconych zębów zarówno w zakresie estetyki, jak i funkcji.

 Uzupełnienia ruchome

Uzupełnienia protetyczne ruchome, czyli wyjmowane samodzielnie przez pacjenta, stosowane są w przypadkach rozległych braków bądź całkowitego bezzębia.

W porównaniu z klasycznymi protezami prace osadzone na implantach mają mnogość zalet: są bardziej wygodne, trwałe i lepiej trzymają się w obrębie jamy ustnej.

Można je wykonać już na kilku implantach, stabilnie mocując uzupełnienie za pomocą specjalnych zatrzasków.

Rozwiązanie to – oprócz zwiększenia komfortu użytkowania – stabilizuje również utrzymanie kości dookoła umieszczonych implantów, co ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całego narządu żucia.

bottom of page