top of page
stomatolog

Leczenie nakładkowe Gdynia

Przeprowadzamy leczenie nakładkowe w Gdyni. Jest to jedna z nowoczesnych terapii stosowanych w ramach stomatologii estetycznej. Zaleca się ją w przypadku widocznych przebarwień na uzębieniu – mogą powstać one wskutek diety bogatej cukier, ale być też wynikiem choroby, przyjmowanych leków czy mieć związek z uwarunkowaniami genetycznymi.

Celem leczenia nakładkowego jest podniesienie walorów wizualnych uzębienia – zabieg ten pozwala wybielić zęby – rozjaśnić ich odcień nawet o kilka tonów. W naszej klinice wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały. Zapewniamy doradztwo przy wyborze techniki wybielania uzębienia – bierzemy pod uwagę m.in. stopień przebarwienia zębów, oczekiwany efekt estetyczny oraz indywidualne preferencje pacjenta.

Wybielanie zębów – leczenie nakładkowe i inne

Śnieżnobiały uśmiech to synonim zdrowia i młodości. Niestety z wiekiem zęby ciemnieją, żółkną i pojawiają się na nich przebarwienia. Dzieje się tak na skutek naturalnych procesów zużywania się szkliwa, niektórych schorzeń ogólnych lub stomatologicznych, przyjmowania leków, błędów dietetycznych, picia kawy, herbaty czy czerwonego wina, palenia tytoniu oraz zaniedbań higienicznych.

By móc ponownie cieszyć się promiennym uśmiechem, pacjenci poddają się profesjonalnym zabiegom wybielającym – leczeniu nakładkowemu i innym rodzajom terapii.

W Estetica Gdynia wybielamy pojedyncze zęby lub całe łuki zębowe (także zęby martwe), używając wszystkich dostępnych na rynku stomatologicznym sposobów. Państwa zęby mogą odzyskać pierwotną barwę lub stać się jaśniejsze niż kiedykolwiek. Możemy zaproponować także inne zabiegi mające na celu poprawę wyglądu uzębienia, w tym z zakresu uzupełnienia ubytków – zajmujemy się m.in. wstawianiem implantów zębowych.

Metody wybielania zębów

Można wyróżnić kilka podstawowych metod wybielania zębów:

 • Wybielanie nakładkowe (domowe) – polega na umieszczeniu żelu wybielającego na specjalnych nakładkach, które nosi się na zębach od 30 minut do 2 godzin dziennie. Są one indywidualnie dopasowane, wykonane w laboratorium protetycznym na podstawie pobranych wycisków. Pacjent dostaje środek do wybielania, który sam aplikuje do nakładek. Cała kuracja może trwać od 2 do 4 tygodni i pozwala uzyskać efekt rozjaśnienia nawet o 4 tony. Zaletą leczenia nakładkowego jest mniejsza nadwrażliwość zębów niż w przypadku wybielania lampą.

 • Wybielanie lampą (w gabinecie) – w tej metodzie stosuje się preparaty o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru. Na skutek działania specjalnego światła substancje rozjaśniające szkliwo aktywują się szybciej i usuwają nawet uporczywe przebarwienia odporne na metodę nakładkową. Zwykle wystarczy jedna, godzinna sesja, by uzyskać zadowalające rezultaty, które utrzymują się nawet do 3 lat. Zaletami tego zabiegu są: szybko widoczny efekt, krótki czas trwania oraz mniejsze prawdopodobieństwo podrażnienia dziąseł.

 

 Zalecenia po wybielaniu zębów

Po zabiegu wybielania pacjent powinien przez minimum 3 dni stosować tzw. białą dietę – unikać barwiących potraw i napojów (np. jagód, buraków, czerwonego wina) oraz palenia tytoniu.

Dodatkowo – ze względu na zwiększoną wrażliwość zębów – wskazane jest, by wystrzegać się zimnych lub gorących pokarmów i stosować łagodne płukanki z fluorem.

Stomatologia zachowawcza

Niestety codzienna higiena jamy ustnej, o którą dbają Państwo w warunkach domowych, nie wystarczy, aby na trwałe cieszyć się promiennym uśmiechem. Równie istotne jest profesjonalne oczyszczanie zębów, dbanie o kondycję dziąseł oraz regularne wizyty kontrolne u lekarza stomatologii zachowawczej.

Przepis na zdrowe i piękne zęby?

Przede wszystkim profilaktyka i szybkie leczenie próchnicy, zapobiegające rozwojowi chorób lub utracie zębów. Troskliwa opieka wysokiej klasy specjalistów z Estetica Gdynia zapewnia naszym pacjentom naturalny uśmiech na wiele lat.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna koncentruje się na poprawianiu wyglądu zębów – to odpowiedź na bolączki wielu osób. Zgodnie z wynikami badań naukowych pierwsze 3 sekundy decydują o wywarciu dobrego wrażenia, przesądzają czy w oczach innych będziemy postrzegani jako sympatyczni, interesujący lub wręcz pociągający. Okolice ust, a zwłaszcza zęby, są w tym przypadku szczególnie istotne. Dlatego coraz liczniejsza grupa pacjentów przywiązuje ogromną wagę do estetyki swojego uzębienia i pragnie atrakcyjnych wizualnie rozwiązań, które zapewniają poczucie komfortu w kontaktach z otoczeniem.

Aby stworzyć na nowo lub przywrócić piękny uśmiech, lekarz stomatologii estetycznej korzysta z innowacyjnej metody cyfrowego projektowania uśmiechu (DSD). Umożliwia ona wizualizację końcowego efektu leczenia przed jego rozpoczęciem.

Dentysta ocenia wygląd uzębienia, bada i analizuje możliwości poprawy oraz proponuje rozwiązania dopasowane do Państwa potrzeb i oczekiwań. Już podczas pierwszej wizyty w Estetica Gdynia przeprowadzamy wstępną diagnostykę oraz przygotowujemy indywidualny plan leczenia.

Do skorygowania wyglądu zębów wykorzystujemy wszystkie dostępne techniki, urządzenia i materiały.

Chcemy, aby olśniewający uśmiech zawsze gościł na twarzach naszych pacjentów.

 Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej:

 • profilaktyka i profesjonalne oczyszczanie zębów,

 • wybielanie zębów,

 • korekty dziąseł,

 • leczenie ortodontyczne,

 • implanty,

 • wypełnienia typu inlay/onlay,

 • cyfrowe planowanie uśmiechu DSD,

 • wizualizacja uśmiechu Wax up i Mock up,

 • korony pełnoceramiczne, mosty.

Stomatologia dziecięca

Mali pacjenci wymagają szczególnej uwagi i indywidualnego podejścia zarówno ze strony stomatologa dziecięcego, jak i współpracujących z nim specjalistów oraz personelu pomocniczego.

Dlaczego?

Jeśli ból zęba zmusza Państwa pociechę do pierwszej wizyty u stomatologa, gdzie wszystko jest nowe i całkowicie obce, może to doprowadzić do niechęci trwającej całe życie.

Dobra współpraca z małym pacjentem jest bardzo ważna, a w sytuacji stresowej znacznie utrudniona.

Dlatego warto od początku zadbać o pozytywne nastawienie dziecka, które stanowi podstawowy warunek sukcesu terapii.

Kiedy pierwszy raz pójść z dzieckiem do dentysty?

Najlepiej wtedy, gdy pojawi się pierwszy ząb, czyli między 6 a 12 miesiącem życia.

Wizyta adaptacyjna to niezwykle ważny element edukacji malucha i budowania zaufania do opiekującego się nim specjalisty.

W trakcie jej trwania lekarz nie przeprowadza żadnych zabiegów, a jedynie kontroluje stan uzębienia małego pacjenta, uczy prawidłowej higieny jamy ustnej i kształtowania nawyków żywieniowych.

 

 Co zrobić, by dziecko chciało chodzić do dentysty?

Wizytę u stomatologa dziecięcego należy postrzegać jako swoisty rytuał – interesujący i oparty na obopólnym zaufaniu.

Mały pacjent chce być traktowany poważnie i im więcej informacji od nas otrzymuje, tym sprawniej przebiega współpraca. Dziecko wykazuje naturalną chęć, by wszystkiego dotknąć, powąchać, posmakować.

Dlatego ważne jest poświęcenie czasu na to, by mogło z bliska zobaczyć narzędzia stomatologiczne, poczuć jak wiertło przyjemnie łaskocze palec, oswoić się z odgłosami i zapachami charakterystycznymi dla gabinetu.

W Estetica Gdynia opiekujemy się zębami mlecznymi i uzębieniem mieszanym najmłodszych.

Kładziemy duży nacisk na stworzenie przyjaznej atmosfery, na którą składają się m.in.:

 • życzliwe, zindywidualizowane podejście stomatologa dziecięcego;

 • przytulna aranżacja gabinetu;

 • wykorzystanie narzędzi i metod pracy dostosowanych do wieku pacjenta.

Leczenia kanałowe

Odczuwają Państwo przeszywający ból zęba, którego nie da się uśmierzyć medykamentami z domowej apteczki? Może to oznaczać rozwój stanu zapalnego miazgi. W takim przypadku ostatnią deską ratunku, by zapobiec konieczności usunięcia zęba, jest leczenie kanałowe, inaczej endodontyczne.

 

Polega ono na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba, zdezynfekowaniu ich i wypełnieniu.

Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i najczęściej wymaga zaledwie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Zainfekowany ząb w każdym przypadku wymaga leczenia. W jego kanałach znajdują się bowiem chorobotwórcze bakterie wytwarzające toksyczne substancje, które poprzez krew przedostają się do naszych stawów, serca czy nerek.

Prowadzi to nie tylko do poważnych infekcji kości szczęk i utraty zęba, ale i często do powikłań ogólnych.

 Endodoncja mikroskopowa

Sukces leczenia kanałowego zależy przede wszystkim od znalezienia, dokładnego oczyszczenia i wypełnienia kanałów korzeniowych zęba. Na powodzenie terapii składa się zatem wiedza, umiejętności i doświadczenie lekarza oraz wykorzystanie przez niego nowoczesnych metod i narzędzi pracy.

Powiększenie do 25 razy pozwala dostrzec wcześniej niewidoczne kanały i ich odgałęzienia, mikropęknięcia oraz perforacje. Dzięki rewolucyjnemu zastosowaniu mikroskopu w Estetica Gdynia oferujemy Państwu większą skuteczność diagnozowania i terapii. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala naszym pacjentom na dłużej zachować własne zęby, a także uniknąć kosztownej terapii protetycznej lub implantologicznej.

bottom of page